en

BMW radu X7.

Vďaka nenapodobiteľnému spojeniu exkluzivity, výnimočnej dynamiky, prepychového priestoru a všestrannosti sa BMW X7 rýchlo stalo najúspešnejším modelom značky BMW v luxusnej triede. Teraz prešiel výnimočný charakter najväčšieho vozidla z kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) výraznými zlepšeniami.

BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.
BMW radu X7.

13.4.2022

Výraznými vizuálnymi zmenami prešla hlavne predná časť vozidla. Nový vzhľad dodáva aj balík výbavy M Sport, disky kolies z ľahkej zliatiny z priemerom až do 23 palcov (prvý raz sa na BMW dodávajú priamo zo závodu) či o najmodernejšiu generáciu ovládacieho a operačného rozhrania iDrive vrátane zakrivenej obrazovky BMW Curved Display a ovládacieho systému BMW Operating System 8. Nový model BMW X7 prichádza aj s bohatšou paletou štandardnej výbavy, širšou ponukou asistenčných systémov vodiča a súčasť všetkých troch motorov v ponuke tvorí aj najmodernejšia 48 V mild hybridná technológia.
Nový model BMW X7 predstavuje centrálny pilier nadchádzajúcej modelovej ofenzívy v rámci najexkluzívnejšieho modelového radu prémiového výrobcu automobilov. Nové BMW X7 sa bude vyrábať v závode spoločnosti BMW Group v meste Spartanburg v americkom štáte Južná Karolína, ktorý je zároveň aj špecializovaným centrom na výrobu modelov BMW X. BMW X7 príde na celosvetové trhy v auguste 2022.

Dizajn exteriéru: exkluzívny vzhľad, progresívny štýl.

Vzhľadom na svoje mimoriadne všestranné schopnosti sa najväčší model z rodiny BMW X dokáže vyrovnať s nárokmi ciest aj terénu. Rozsiahle dizajnové úpravy ešte výraznejšie podčiarkli predovšetkým vizuálnu exkluzivitu najväčšieho vozidla z ponuky modelov BMW X. Dizajn ešte jasnejšie než kedykoľvek predtým podčiarkuje postavenie modelu BMW X7 ako jednej z vlajkových lodí značky. Novo tvarovaná predná časť pozdvihuje najvýraznejšie dizajnové prvky ako dvojité svetlomety a BMW masku chladiča v tvare obličiek. Vo svojom novom tvare zdôrazňujú vzpriamený postoj vozidla a umocňujú jeho neprehliadnuteľnosť na ceste.
Na modeli BMW X7 sa prvý raz predstavia rozdelené svetlomety. Horizontálne prvky LED svetlometov umiestnené v hornej časti slúžia ako pozičné, denné a smerové svetlá. LED prvky v spodnej časti plnia úlohu ako stretávacie a diaľkové svetlomety, pričom ich tmavé pozadie vytvára pocit, akoby boli zasadené hlboko do predného nárazníka a vystúpili až v momente, keď sa aktivujú. Nové adaptívne matrix LED svetlomety s neoslepujúcimi diaľkovými svetlami a adaptívnym rozdelením svetelného lúča zároveň vďaka funkcii automatických svetiel do zlého počasia plnia aj úlohu hmlových svetlometov.
Diskrétne kaskádové osvetlenie oboch častí BMW obličiek masky chladiča dodáva prednej časti modelu BMW X7 mimoriadne extravagantný pocit a to v prípade, keď stojí, aj v pohybe. Súčasťou štandardnej výbavy vrcholnej verzie BMW X7 M60i xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 13,3 — 12,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 303 — 278 g/km, údaje podľa testovacieho cyklu WLTP) sú aj podsvietené BMW obličky masky chladiča Iconic Glow. Do ostatných modelov sa budú dodávať na požiadanie.
Progresívny štýl zadnej časti dotvárajú extrémne úzke zadné svetlá s drojdimenzionálnym vzhľadom. Elegantná chrómová lišta prepájajúca zadné svetlá nového modelu BMW X7 dostala očarujúci sklenený kryt.
Na požiadanie sa dodáva novo vytvorený balík prvkov M Sport, ktorý sa intenzívne zameriava na zvýraznenie dynamických jazdných vlastností modelu BMW X7. Špeciálne dizajnové prvky M na exteriéri aj v interiéri jasne umocňujú výkonné schopnosti verzie BMW X7 M60i xDrive. Pre model BMW M je exkluzívne k dispozícii aj modrá metalíza M Marina Bay Blue. Paletu farieb exteriéru rozširuje sivá metalíza s medenými odleskmi Sparkling Copper Grey. BMW X7 sa štandardne dodáva s 20-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin. Vrcholný model a vozidlá s balíkom M Sport dostanú 21-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin. Prvý raz je k dispozícii možnosť vybaviť model BMW priamo zo závodu aj až 23-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

Veľkorysý vnútorný priestor, bohatá štandardná výbava.

Všetky tri rady sedadiel v novom BMW X7 poskytujú veľkolepý pocit z priestoru. Druhý rad sedadiel štandardne privíta troch cestujúcich, na požiadanie ho môžu tvoriť aj dve samostatné sedadlá. Vodič a predný spolujazdec si štandardne užívajú vyhrievané sedadlá. Na európskych trhoch ich štandardne pokrýva rozšírené čalúnenie kožou BMW Individual Merino.
Moderný progresívny štýl spolu s digitalizáciou interiéru prinášajú novo vytvorená palubná doska s úzkymi otvormi ventilácie a náladovým podsvietením v spodnej časti, ako aj zakrivená obrazovka BMW Curved Display. Štandardné náladové osvetlenie dopĺňa inovatívna svetelná linka. S efektívnym LED podsvietením a graficky stvárneným nápisom X7 (alebo logom M v novom modeli BMW X7 M60i xDrive) tvorí súčasť adaptívnych svetelných efektov a v interiéri dotvára auru exkluzivity. Nový a špičkový tvar dostal aj volič automatickej prevodovky.
Rozširovanie ponuky štandardnej výbavy nového modelu BMW X7 sa zameriava predovšetkým na  zvyšovanie komfortu posádky a na ich maximálne pohodlie. Spolu so 4-zónovou automatickou klimatizáciou, panoramatickým skleneným strešným oknom a hi-fi ozvučením teraz obsahuje aj komfortné sedadlá pre vodiča a spolujazdca, kožou čalúnený volant Sport s radiacimi páčkami a nový priečinok na bezdrôtové nabíjanie kompatibilných mobilných telefónov. Medzi lákadlá dodávané na požiadanie patria panoramatické sklenené strešné okno Sky Lounge (s LED osvetlením), ozvučenie Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System a novo vytvorený systém Travel & Comfort. Vodič a predný spolujazdec majú k dispozícii aj sedadlá s odvetrávaním a masážnou funkciou. Súčasťou balíka Comfort Package sú vyhrievané sedadlá v druhom a treťom rade ako aj vyhrievaný volant a lakťové opierky vodiča a predného spolujazdca.

Novo vyvinuté motory s najmodernejšou 48 V mild hybridnou technológiou.

Ponuke motorov kraľuje nový 4,4-litrový benzínový motor V8 pre špičkový model BMW X7 M60i xDrive, ktorý pochádza z motorov poháňajúcich vysoko výkonné vozidlá z divízie BMW M GmbH. Technológia M TwinPower Turbo a zberné potrubie z oboch radov valcov mu dodávajú výkon 390 kW (530 k) a krútiaci moment 750 Nm spolu s očarujúcim nárastom výkonu.
V modeli BMW X7 xDrive40i sa predstavuje najmodernejšia generácia radového 6-valcového benzínového motora (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 — 9,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 240 — 210 g/km, údaje podľa testovacieho cyklu WLTP). Prináša množstvo inovácií týkajúcich sa spaľovacieho procesu, výmeny plynov, ovládania ventilov, vstrekovania a zapaľovania, čo sa prejavilo na zlepšení výkonu aj spotreby. Výkon nového motora poskočil oproti predchodcovi o 35 kW (47 k) na 280 kW (380 k), zatiaľ čo krútiaci moment vzrástol o 70 Nm na 520 Nm a s pomocou mild hybridného systému dosahuje hodnotu až 540 Nm.
Rozsiahle úpravy radového 6-valcového naftového motora v novom modeli BMW X7 xDrive40d priniesli zlepšenia v oblasti spotreby aj emisií (kombinovaná spotreba paliva: 8,7 — 7,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 230 — 200 g/km, údaje podľa testovacieho cyklu WLTP). Táto pohonná jednotka poskytuje maximálny výkon 259 kW (352 k). Krútiaci moment s hodnotou 700 Nm môže s podporou mild hybridného systému narásť až na 720 Nm.
Najdôležitejším spoločným prvkom všetkých troch motorov je zabudovanie novej generácie 48 V mild hybridnej technológie. Najmodernejšia verzia tohto druhu elektrifikácie pozostáva zo štartér-generátora umiestneného na výstupe kľukového hriadeľa do prevodovky a poskytuje dodatočný výkon 9 kW (12 k) a krútiaci moment 200 Nm. Všetky motory sa spájajú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic Sport, ktorá sa dá ovládať aj radiacimi páčkami na volante a obsahuje aj funkciu Sprint. Výkon motora prenáša na vozovku, alebo nespevnenú cestu, inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

Prepracovaná technológia podvozka zlepšuje obratnosť aj komfort.

Adaptívne vzduchové odpruženie na oboch nápravách sa štandardne spája s elektronicky ovládanými tlmičmi, aby sa tak podarilo dosiahnuť typické dynamické schopnosti vozidiel značky BMW, ktoré sa spájajú s výnimočným komfortom pri jazde na dlhé vzdialenosti. Štandardná výbava modelu BMW X7 M60i xDrive obsahuje aj Integrálne aktívne riadenie a systém Executive Drive s aktívnymi stabilizárotmi. Oba prvky sa na želanie dodávajú aj do modelov so 6-valcovými motormi v podobe balíka xOffroad.
Všetky systémy podvozka nového modelového radu BMW X7 prešli úpravami, aby dokázali pokryť široký rozsah požiadaviek od športovej jazdy až po maximálny komfort. Štandardná výbava verzie BMW X7 M60i xDrive obsahuje aj 21-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin a zadný diferenciál M Sport. Modely so 6-valcovými motormi prichádzajú štandardne na 20-palcových diskoch kolies z ľahkých zliatin. BMW X7 je prvým modelom značky, ktorý na požiadanie ponúka možnosť vybaviť vozidlo priamo vo výrobe aj 23-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin.

Rozšírený výber asistenčných systémov vodiča.

Komfort a bezpečnosť v novom modeli BMW X7 zlepšuje výrazne rozšírený výber automatizovaných jazdných a parkovacích asistenčných systémov. Medzi nové prvky patrí aj rozšírená paleta funkcií, ktoré ponúka predný predkolízny výstražný systém. Ten po novom znižuje aj nebezpečenstvo kolízie s cyklistami, chodcami či protiidúcimi vozidlami pri odbočovaní. Pri voľbe na požiadanie dodávaného Aktívneho systému udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go sa do vozidla automaticky dostane aj systém Speed Limit Assist, ktorý sníma cestu a rozpoznáva semafory a dopravné značky s rýchlostnými obmedzeniami. Novinkou je aj funkcia výstrahy pri vystupovaní, ktorá upozorní posádku na riziko kolízie pri otváraní dverí.
Štandardne dodávaný systém Parking Assistant obsahuje aj parkovaciu kameru Reversing Assist Camera a asistenta pri cúvaní Reversing Assistant. Na vozidlách vybavených na požiadanie dodávaným parkovacím asistentom Parking Assistant Professional môže systém Reversing Assistant prevziať šoférovanie a vycúvať s vozidlom na vzdialenosť až 200 metrov. A asistent pri cúvaní s prívesom Trailer Assistant uľahčí ovládanie vozidla s pripojeným prívesom. Nový asistenčný systém Manoeuvre Assistant si dokáže zapamätať viacero parkovacích manévrov s dĺžkou až 200 metrov pre každý z manévrov. Keď sa vozidlo priblíži k zapamätanému štartovaciemu bodu, systém Manoeuvre Assistant prevezme všetky úlohy spojené s ovládaním vozidla vrátane kontroly zrýchľovania, brzdenia a riadenia, ako aj zmeny smeru jazdy vpred či vzad. Vodič sa môže počas celého manévru sústrediť na sledovanie okolia vozidla.

Najmodernejšia generácia BMW iDrive a zakriveného displeja BMW Curved Display.

Systém BMW Live Cockpit Plus, štandardne dodávaný do nového modelu BMW X7, obsahuje aj najmodernejšiu verziu ovládacieho a operačného systému BMW iDrive. Využíva operačný systém BMW Operating System 8 a jeho súčasťou je aj zakrivená obrazovka BMW Curved Display, ktorú tvoria 12,3-palcová digitálna prístrojová doska a ovládacia obrazovka so 14,9-palcovou uhlopriečkou. S novým usporiadaním obrazoviek a s neustále sa zlepšujúcimi schopnosťami inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant dostupného iba vo vybraných jazykoch, sa nový systém BMW iDrive zameriava priamo na ovládanie dotykmi a gestami, ako aj na hlasové ovládanie s pokynmi vydávanými prirodzenou rečou.
Na požiadanie sa dodáva aj navigačný systém BMW Maps, ktorý využíva technológiu cloud spolu so zobrazením navigačných pokynov pomocou rozšírenej reality Augmented View. Na požiadanie dodávaný digitálny kľúč BMW Digital Key Plus umožní zákazníkom odomykať a zamykať ich BMW X7 prostredníctvom mobilného telefónu iPhone pomocou širokopásmovej (UWB) rádiovej technológie s rozšíreným zabezpečením. Nový model BMW X7 zároveň zákazníkom umožní, aby využívali výhody zlepšenej integrácie mobilných telefónov, na mieru upraveného profilu vodiča BMW ID a virtuálnej eSIM karty vytvorenej pre novú technológiu mobilných sietí 5G.
 

Objavte viac

Súbory cookie na doméne bavariatt.sk.

Akceptujte súbory cookie.
Zistiť viac, vrátane informácií o tom, ako odmietnuť súbory cookie.